Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję

W czwartek, 25 kwietnia, zakończyliśmy w naszej szkole projekt wychowawczo-profilaktyczny pod hasłem "Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję" podsumowujący XXVII edycję Pola Nadziei 2024.

#ŻonkilowePolaNadziei uprawiamy już od kilku lat. Celem kampanii jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, jaką świadczy Hospicjum wobec ludzi ciężko chorych i umierających.

Krótki apel z tej okazji przygotowali uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Agnieszki Chmielewskiej oraz przedszkolaczki pod czujnym okiem p. Katarzyny Ciupińskiej.  Były wiersze i piosenki o nadziei oraz żółte emblematy i nakrycia głowy solidaryzujące się z chorymi. Wszyscy uczniowie w zespołach klasowych przygotowali plakaty tematyczne.

Na zakończenie zorganizowany został happening i przez ulice naszej miejscowości przeszedł "Marsz Nadziei".

Chociaż żonkile w naszym ogródku zostały pokonane przez przymrozki ostatnich nocy, to pięknie "zakwitły" na żółto na naszych ubraniach, a w dłoniach dzieci i młodzieży pojawiły się żółte baloniki w geście solidarności z podopiecznymi hospicjum.

Autor: Agnieszka Chmielewska