Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

• Odwiedziło nas: 621904

Dzień Ziemi 2024

Mniejszy ślad – lepszy ślad” - to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi

Święto naszej Planety jest obchodzone corocznie w dniu 22 kwietnia. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Celem tegorocznego Dnia Ziemi jest prowadzenie edukacji ekologicznej oraz popularyzacja wiedzy o zagrożeniach życia na Ziemi (zmiany klimatyczne, powodzie, susze, degradacja lasów i wód, zanieczyszczenie odpadami itp.) oraz wiedzy przyrodniczej.

Obchody z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej. Uczniowie z klas IV-VI na lekcji techniki, przy wykorzystaniu sprzętów zakupionych w ramach programu MEiN "Laboratoria Przyszłości", budowali domki dla owadów, które staną w naszym szkolnym ogródku.

W dniu 22 kwietnia, t.j. w poniedziałek, dla klas starszych zorganizowany został wykład dr hab. IGF PAN pt. „Dlaczego ziemia się trzęsie?”, w którym uczniowie uczestniczyli w formie online. Natomiast młodsi uczniowie oglądali filmy edukacyjne oraz wykonywali prace plastyczne dotyczące naszej Ziemi, kształtując postawy proekologiczne wobec najbliższego środowiska.

Na zakończenie tygodnia, w piątek 26 kwietnia, bierzemy udział w akcji sprzątania świata. Dbając o najbliższe otoczenie, zadbamy o nasze środowisko i planetę. Według znanej zasady: Myśl globalnie - działaj lokalnie.

Kiedy tylko zimowa pogoda nam podziękuje, a zawita do nas prawdziwa pani wiosna, wspólnie posadzimy sadzonki warzyw i owoców w naszym szkolnym ogródku permakultury. Tymczasem trwają przygotowania do rozpoczęcia prac wiosennych w naszym szkolnym ogródku.

Autor: Martyna Urbaniak