XIV Pielgrzymka Wolontariuszy na Jasną Górę

W dniu 27 maja br uczniowie klas VII-VIII wraz z opiekunem SKW "LOLEK", panią Anetą Baor oraz wychowawczynią, panią Katarzyną Kisielą, uczestniczyli w 14. Pielgrzymce Wolontariuszy na Jasną Górę w ramach wolontariackiego projektu "CZĘSTO POMAGAM" Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II.

W ramach spotkania wolontariuszy została odprawiona Msza Święta, w której gorliwie i z pokorą uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.  Mszę Świętą dopełniło piękne kazanie nt miłosierdzia i niesienia bezinteresownej pomocy naszym bliźnim w ciężkich czasach, gdy tak trudno niekiedy znaleźć człowieka w człowieku. Gdzie w życiowym pędzie, skupiamy się na własnych wygodach i często zapominamy o tych, którzy cierpią psychicznie i fizycznie.

Pomagajac innym, pomagamy również samym sobie, bo pomaganie uszlachetnia i dobro zawsze wraca, ile go damy, tyle z powrotem otrzymamy. Lecz najważniejszym jest to, że żyjemy dla innych, a nie dla siebie (... ).

Ze względu na deszczową pogodę, nie odbył się zaplanowany Piknik Integracyjny. Zorganizowano natomiast spotkanie w Kaplicy Różańcowej. Rozmawialiśmy wspólnie o idei wolontariatu i planowaliśmy dalsze działania w kierunku "niesienia dobra".